logo

Кейтеринг-банкет: 5 базових правил проведення

Думаєте провести кейтеринг-банкет, але досі не знаєте базових правил? Кейтеринг Вишиванка зібрала 5 лайфхаків, які допоможуть організувати найкращу подію у Вашому житті!

Меню залежить від часу доби

Коли кейтеринг-кухарі планують певний захід, перше, що вони дізнаються – час та формат проведення події. Відповідно до цього розробляється певний темп події.  Що це означає?

Якщо захід заплановано на вечір п’ятниці, то велика ймовірність того, що  гості прийдуть на захід одразу після роботи, тобто їм потрібно запропонувати повноцінну вечерю.

Якщо початок планується після 21-22 години – гості прийдуть добре провести час і найкращим варіантом буде приготування закусок.

Звісно, цей момент має бути обумовлено з гостями. Варто попередити їх про те, що  буде вечеря і варто прийти вчасно, або, що це коктейльна вечірка із легкими закусками. Запрошуючи гостей  в той чи інший час треба розуміти, що буде найбільш актуальним для них в той чи інший час доби.

Страви підбираються під “костюми”

Що має знаходитися на столі? По-перше, не обов’язково розташовувати стіл. Якщо це вечірка з закусками, достатньо буде широкого підвіконня, комоду, барної стійки – тобто підійде все на чому зручно розміщувати їжу та напої.

Які страви не можна подавати ні в якому разі?

Знову ж таки, все залежить від тематики. Якщо гості прийдуть у вечірніх нарядах – ні в якому випадку не подавайте липку їжу, якою можна забруднити одяг.

Вибір страв також залежить від того, на якій локації відбувається захід. Не варто замовляти рибні страви в спеку, вони зіпсуються швидше за інші. Також зверніть увагу, що існує безліч страв, які швидко втрачають свій товарний вигляд: наприклад, сирні нарізки через годину перебування на свіжому повітрі, виглядатимуть не апетитно.

Мінімум посуду, максимум зручності

До питання сервірування. Якщо у Вас коктейльна вечірка і Ви не збираєтеся посадити гостей за стіл, подумайте, які саме прибори допоможуть зручно поїсти. Печиво на серветці чи сирник на індивідуальній виделці, чи стаканчик із десертом… Важливо продумати усі нюанси.

100 грам їжі на людину в годину

Є певна універсальна формула, яка розраховується з кількості людей та часу проведення заходу. Найоптимальніший варіант  – 100 грам в годину, більш бюджетніший – 70 грам.  При чому темп видачі може відрізнятися в залежності від темпу самого івенту. Якщо він триватиме 4 години, варіанти видачі варіюються від 200 грам їжі в першу годину, 200 – в третю, або ж – 250 грам – в першу годину і відповідно 150 – згодом.

Звісно, необхідно враховувати склад страви: якщо ми порівнюємо канапе з помідорами чері та рибну закуску, які можуть мати однакову вагу – результат від прийому їжі буде різний.  Та все ж таки, якщо ми враховуємо тривалість заходу, то так, можна вирахувати пропорції, адже в середньому людині необхідно 250 грам їжі кожні 3-4 години.

Звісно, інша ситуація в тому випадку, коли основна ціль – харчування та постійне перебування за столом. Детальніше про це – далі.

На презентаціях в бізнес-центрі – видавайте їжу швидко. На природі – повільно

Однією із основних цілей заходів за містом є якраз харчування. Важливо, щоб їжі було достатньо, щоб вона була різноманітною та видавалася дозовано.

Подбайте про те, що при частувані на природі була та їжа, яку зручно їсти руками. До того ж потрібно подавати їжу, якою потрібно насолоджуватися, а не з’їдати швидко, як канапе.

На презентації, навпаки – потрібно пришвидшити процес, щоб гості швидко перекусили та зосередилися на виступі, показі чи лекції.

 

Цікаво на що ще здатний кейтеринг? Читайте більше у нашому блозі!